Skuteczne przeprosiny – o czym należy pamiętać?

Jak przeprosić drugą połówkę, by nie czuła się urażona? Czy kwiaty wystarczą? O czym należy pamiętać? W jaki sposób złagodzić całą sytuację? Poniżej znajdziecie kilka istotnych wskazówek.

W związku bardzo często dochodzi do kłótni czy sprzeczek. Niekiedy powody są naprawdę błahe i z czasem zostają zapomniane. Niestety często również dochodzi do sytuacji, że to właśnie przez niewielkie nieporozumienia ludzie od siebie odchodzą. Wynika to z tego, że bardzo często żadna ze stron nie potrafi przyznać się do popełnionego błędu. Najważniejsza jest przede wszystkim spokojna rozmowa, jednak nie zawsze jest ona możliwa.

Słowo przepraszam przychodzi nam z łatwością w codziennych sytuacjach – kiedy kogoś niechcący dotkniemy w autobusie, kiedy staniemy komuś w przejściu. Jednak w sytuacjach kiedy pokłócimy się z bliską osobą to słowo nie przychodzi już tak łatwo. W ten sposób jeszcze bardziej pogarszamy sytuację,często nie zdając sobie sprawy, że słowo to mogłoby okazać się wystarczające, by poprawić zaistniałą relację. Szczególnie jeśli zdajesz sobie sprawę, że to do ciebie należy ta kwestia.

Jeżeli szukasz skutecznych technik uwodzenia, wejdź na stronę uwodzenie.org – dowiedz się więcej

Od czego zacząć?

Przede wszystkim przemyśl zaistniałą sytuację, która doprowadziła do kłótni. Warto pobyć w tym momencie samemu i zastanowić się po czyjej stronie leży wina, czy w ogóle leży po jakiejś stronie. Bardzo często kłótnie czy sprzeczki dotyczą błahych powodów i obie strony okazują się tak samo winne. Jeśli zdasz sobie sprawę, że taka wymiana zdań nie miała sensu wyciągnij rękę jako pierwszy i powiedz przepraszam. Ważne by wypowiadane słowa były szczere i właściwie przemyślane.

Jeśli podczas kłótni padły nieprzyjemne słowa, które uraziły drugą osobę należy przyjąć odpowiedzialność za to, co się wydarzyło i wytłumaczyć swoje zachowanie. Należy pokazać, że zdajemy sobie sprawę z popełnionego błędu i chcemy go jak najszybciej naprawić. Nie bagatelizuj zaistniałej sytuacji i nie próbuj obracać jej w żart. Druga osoba mogła poczuć się mocno urażona i należy to naprawić w odpowiedni sposób.

Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować w tym momencie z humoru. Pamiętajmy jednak, by robić to z wyczuciem. Obrócenie całej sytuacji w żart może być jednym ze sposobów na złagodzenie całej sytuacji. Zabawny tekst czy sytuacja mogą rozluźnić napięcie oraz negatywne emocje. Nie rozśmieszajmy jednak na siłę, ponieważ może to przynieść odwrotny efekt.

Co na przeprosiny?

Jeśli zwykłe przeprosiny nie wystarczają należy zastosować inne metody. Najczęściej decydujemy się na zakup ulubionych kwiatów czy słodyczy. Z pewnością to jeden ze sposobów, by druga strona przynajmniej dała nam szansę rozmowy oraz wyjaśnienia. Oprócz tego możemy spróbować umówić się na spacer czy kolacje i w ten sposób wytłumaczyć swoje zachowanie. Oczywiście nie nastawiajmy się, że materialny prezent wynagrodzi zaistniałą sytuację. Warto przy tym zaznaczyć, że czujemy się odpowiedzialni za popełniony czyn oraz że spróbujemy nie doprowadzać do takiej sytuacji.

0 comments:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *